HomeÇocuk ve Ergen Terapisi

Çocuk ve Ergen Terapisi

Çalışma Alanlarımız

Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocukluk dönemi; kişiliğin oluştuğu evredir. Ebeveynler çocuklarının bilişsel, duygusal, davranışsal ve sosyal alanlardaki gelişimi için bir uzman değerlendirmesine ihtiyaç duyabilir. Bu noktada çocukların ihtiyacına yönelik gerekli desteği almasını sağlamak önemlidir.


Çocukluk döneminde yeme sorunları, uyku sorunları, korkular, fobiler, travmalar, iletişim ve kendini ifadede zorluk, alt ıslatma, tırnak yeme, kardeş kıskançlığı veya akran ilişkilerinde yaşanan problemler, kayıp ve yas, boşanma, öğrenme zorlukları, uyum ve davranış sorunları, ders çalışma alışkanlıkları, olumsuz duygularla baş etme, güvensizlik, olumsuz benlik algısı, yalan söyleme gibi konularda ebeveynlere ve çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.


Ergenlik dönemi ise; çocukluğu yetişkinliğe bağlayan unsurları özünde barındır. Ergenlik döneminde olan birey; fiziksel, duygusal, sosyal ve bilişsel değişimleri yoğun düzeyde yaşar. Bir anda hızlanan büyümeye ve gelişmeye uyumlanmak, anne-baba ve ergen için çetin olabilir. Bu durumda bir Uzman Psikolog desteğine ihtiyaç duyulabilir. Ergenin pek çok değişim yaşadığı, bireyselleşme ve ayrışmanın yanı sıra kendi kimliğini oluşturmaya çalıştığı bu süreçte, ihtiyaç duyduğu desteği almasını sağlamak, yetişkinliğe geçiş sürecinde hem aile hem de ergen için büyük önem taşır.


Ergenlik dönemi zorlukları, yeme bozuklukları, öfke kontrol problemleri, kayıp ve yas, boşanma, uyum ve davranış sorunları, sınav kaygısı, duygu regülasyonu, özgüven problemi, uyku sorunları, cinsel kimlik oluşumu, kişilerarası ilişkilerde zorluk, akademik başarıyı yönetme, motivasyon eksikliği gibi alanlarda ergenlere ve ebeveynlerine danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Randevu Alın!
Randevu talepleriniz için arayabilir, mail atabilir ya da formu doldurabilirsiniz.
SayoTerapi