HomeElif Baziki

Elif Baziki

Klinik Psikolog

Elif Baziki

Ünvan : Klinik Psikolog

Eğitim:  Bahçeşehir Üniversitesi ( Psikoloji- Lisans) – İstanbul Gedik Üniversitesi ( Klinik Psikoloji Yüksek Lisans)

Uzmanlık Alanı: Genç Erişkin, Yetişkin

Terapi Yaklaşımı: Dinamik Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı

Çalışma Alanından Bazıları: Depresyon, Yas Süreci, Kaygı ve korkular, Performans Kaygısı, İyi oluş, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesyon ve Obsesif Kompulsif Bozukluk.

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Elif Baziki, Özel İtalyan Lisesi’ni bitirdikten sonra, 2019’da Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Lisans programından mezun oldu. 2020 yılında ise Gedik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı programına girmeye hak kazandı.
Lisans yıllarında, “Ebeveyn bağlanma stili ile bireylerin çocuklarının yeme davranışı” üzerine yapılan bir projede gönüllü olarak yer aldı. 2016 yılında, ICASSI, International Committee of Adlerian Summer Schools and Institutes’da çeşitli mesleki eğitimlere katıldı, yine aynı yıl Olgu Psikolojik Danışmanlık’ta Psikodrama Yaşantı Grubu’nda Psikodrama Eğitimi aldı. Lisans süresi boyunca Nöromarketing ve Mindfulness gibi workshoplara katıldı. AASP, Association for Applied Sport Psychology, USA akredite program olan Spor ve Performans Psikolojisi eğitimi sertifikasına sahip. Bu program kapsamında Beşiktaş Spor Klubü- Basketbol altyapı biriminde Psikolog olarak staj yaptı. Fransız La Paix Hastanesi’nde eğitim/staj programına katıldı ve Bahçeşehir eSpor Biriminde Gönüllü Psikolog olarak çalıştı. Klinik Psikoloji alanında bireysel terapileri de kapsayan Dinamik Psikoterapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Bilişsel-Davranışçı Terapi Teknikleri kullanarak Eklektik bir bakış açısıyla psikoterapi uygulamaktadır. Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği ( KDTD) , Association of Change Management Professionals (ACMP) derneklerine üyedir ve Moxo d-CPT ( Dikkat Performans Testi ) uygulayıcısıdır.

2006 yılında, ilkokula giderken aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı-zamanlı Arp Bölümü öğrencisi olmaya hak kazanan Elif Baziki, 2008 yılında Yıldız Teknik Genç Arpistler Konserinde yer aldı. Associated Board of the Royal Schools of Music, ABRSM kurumunun beşinci seviye Müzik Teorisi sertifikasına sahip. Çocuk yaşlarında, Galatasaray Spor Kulübü ve Enka Spor Kulübünde lisanslı yüzücülük yapmış olmak, Aldığı oyunculuk eğitimi ve müzikle iç-içe olmak, özellikle “performans, performans kaygısı, tükenmişlik sendromu, işyeri ve günlük yaşamda iyi oluş, kaygı, depresyon” vb. konulara yönelmesini sağladı.

Randevu Alın!
Randevu talepleriniz için arayabilir, mail atabilir ya da formu doldurabilirsiniz.
SayoTerapi