HomeSude Kurt

Sude Kurt

Klinik Psikolog

Sude Kurt

Unvan: Uzman Psikolog

Eğitim: 
İstanbul Kültür Üniversitesi

Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Yeme Bozukluğu, EMDR

Profesyonel Geçmişi

Sude Kurt, Psikoloji lisansını İstanbul Kültür Üniversitesi’nde bölüm ikincisi olarak yüksek onur derecesi ile tamamladı. Lisans eğitiminin ardından İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’nde kurum psikoloğu olarak öğrencilerin sosyal duygusal gelişimlerini destekleyici çalışmaların yanı sıra velilere yönelik grup atölyeleri düzenledi.

Daha sonra, FMV Işık Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edildi. Tez çalışmasını Dr. Öğr. Üyesi Ezgi Deveci danışmanlığında ortoreksiya nervoza ile kişilik özellikleri ve duygu düzenleme güçlükleri arasındaki ilişkinin incelenmesi üzerine yazarak ‘’uzman klinik psikolog’’ unvanını aldı. Bu süreçte Klinik Uygulama ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde psikanalitik yönelimli süpervizyon eşliğinde yetişkin psikoterapisi çalışmalarını yürüttü.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında; Bakırköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Özel Fransız Lape Hastanesi ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Moodist Psikiyatri Nöroloji Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak görev aldı. Ayrıca, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Korona Virüs Enfeksiyonu Ruhsal Destek Programı ile Deprem Sonrası Psikososyal Destek Hattı’nda da 1 yıl süreyle gönüllülük esaslı çalışmalarını sürdürdü. Bu süreçte, T.C. İç İşleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen proje kapsamında, Doç. Dr. Ersin Uygun rehberliğinde “Covid-19 Pandemisi Koşullarında Psikososyal Destek Çalışanları İçin Stres Yönetimi Rehberi” yazım sürecinde yer aldı.

Psikoloji Akademisi’nden Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Eğitimi, Psikodiyet Akademi’den Psikodiyet Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği’nden Travma Psikolojisi Eğitimi ve Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR I. Düzey Eğitimi aldı. Psk. Dr. Feyza Bayraktar ile Yeme Bozuklukları Temel Eğitimi ve Tedavide Temel Yaklaşımlar Eğitimi’ni tamamladı. Halen, Psk. Dr. Feyza Bayraktar süpervizörlüğünde danışan takip etmektedir. İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Başak Yücel danışmanlığında obezite cerrahisi girişimi öncesinde gelen hastaların psikolojik değerlendirmelerini yapmaktadır. Ayrıca, beslenme problemleri yaşayan bireylere yönelik atölyeler düzenlemektedir.

Psikanalitik yönelimli süpervizyon alan Uzman Klinik Psikolog Sude Kurt, kişisel psikanalitik sürecine de devam etmektedir. 17 yaş ve üzeri yetişkinlere psikanalitik yönelimli bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir. Çalışma alanlarını yeme bozuklukları, obezite psikolojisi, beden imajı, duygu yönetme becerileri, anksiyete bozuklukları, depresyon, travmatik yaşantılar, kayıp ve yas süreçleri ile kişilerarası ilişki sorunları oluşturmaktadır.

Randevu Alın!
Randevu talepleriniz için arayabilir, mail atabilir ya da formu doldurabilirsiniz.
SayoTerapi