HomeYeliz Gençtav

Yeliz Gençtav

Klinik Psikolog

Yeliz Gençtav

Unvan: Klinik Psikolog

Eğitim: Ege Üniversitesi Psikoloji (Lisans), İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji (Yüksek Lisans)


Uzmanlık Alanı:
 14  Ergen, Yetişkin, Çift Terapisi

Terapi Yaklaşımı:
Bilişsel-Davranışçı Terapi

Çalışma Alanlarından Bazıları:
Depresyon, Sınav Kaygısı, Panik Bozukluk, Sosyal Fobi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Kayıp ve Yas Süreci, İletişim, Aile içi İletişim, Öfke Yönetimi Becerileri.

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Yeliz Gençtav; Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı’nda tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sırasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Servisinde stajını tamamlayarak klinik deneyim kazanmıştır.

2003 yılından itibaren, çeşitli kademedeki eğitim kurumlarında Psikolojik Danışman olarak görev yapmıştır. Bu görevi kapsamında aile içi iletişim, ergenlik dönemi, verimli ders çalışma yöntemleri, okula uyum süreci, iletişim, sınav kaygısı, öfke yönetimi becerileri, girişkenlik eğitimi, yas ve kayıp süreci vb. konularda hizmet vermiş, ayrıca öğrenci, veli ve öğretmenlere pek çok konuda eğitim ve seminerler düzenlemiştir.

2007-2008 yıllarında Türk Psikologlar Derneği’nden Bilişsel Davranışçı Terapi 1. Modül ve 2. Modül eğitimlerini, 2019 yılında Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur’dan Sistemik Kognitif Davranışçı Çift Terapileri ve Cinsel Tedaviler eğitimlerini almıştır. Ayrıca; İki buçuk yıl süresince KDTD -EABCT (European Association for Behaviour and Cognitive Therapies) Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Birliği’nin eğitim standartlarına uygun olarak düzenlenen Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur ile Depresyon ve Aksiyete Bozukluklarında Kognitif Davranışçı Terapiler eğitimlerini teorik ve süpervizyon alarak  tamamlamıştır. 

Klinik Psikolog Yeliz Gençtav halen, Şizofreni ve Bipolar Bozukluk, Kişilik Bozuklukları, Yeme Bozuklukları ve KDT, Alkol-Madde Kullanım Bozuklukları ve KDT, Diyalektik Davranış Terapisi, Meta Kognitif Terapi, Kabul ve Adanmışlık Terapisi, Şema Terapi, eğitimlerine ise Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği bünyesinde devam etmektedir.

Üyelikler: -Türk Psikologlar Derneği
-Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği (KDTD)

Randevu Alın!
Randevu talepleriniz için arayabilir, mail atabilir ya da formu doldurabilirsiniz.
SayoTerapi