HomeZeynep Daşdemir

Zeynep Daşdemir

Klinik Psikolog

Zeynep Daşdemir

Unvan: Klinik Psikolog
Eğitim:
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Lisans) –  İstanbul Kent Üniversitesi (Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı:
Çocuk, Ergen, Genç Yetişkin, Yetişkin
Terapi Yaklaşımı: Psikodinamik Psikoterapi, Bilişsel – Davranışçı Terapi
Çalışma Alanlarından Bazıları: Çocuk ve Ergen; Öfke Kontrolü, Depresyon, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Uyku Problemleri, Kaygı ve Korkular (Sosyalleşme kaygısı, ayrılık kaygısı, sınav kaygısı, vd.), Dürtü Kontrolü, Tuvalet Sorunları (tuvalet eğitimi, tuvalet tutma, altını ıslatma vd.), Somatik Belirtiler, Davranış Problemleri (kurallara uymama, saldırganlık vd.), Travmatik Deneyimler, Aile içi Pozitif Disiplin, Ebeveyn-Çocuk İlişkisi ve Bağlanma Sorunları, Sınırları Belirleme, Sosyal Beceri Kazanımı, Kardeş Kıskançlığı, Tikler, Takıntılar, Yeme Problemleri, Ergenlik Dönemi Zorlukları (yetişkinliğe geçiş, beden değişimleri, bireyselleşme ve ayrışma problemleri, vd.), Kişiler Arası İletişim Sorunları (arkadaşlık ilişkileri, romantik ilişkiler, aile içi ilişkiler), Özgüven Problemleri, Yetersizlik Hisleri, Duygu İfade Etme ve Düzenlemede Zorlanma, Öfke Kontrolü, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Kişilik Bozuklukları.

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Zeynep Daşdemir İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü (İngilizce) ve çift anadal Reklamcılık bölümününden onur derecesi ile mezun olmuştur. Sonrasında İstanbul Kent Üniversitesi-Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır.
Uzmanlık eğitimi süresince çalışmaya başladığı Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Güzel Günler Klinik ve Davranış Bilimleri Enstitüsü kurumlarında stajlarını tamamlayarak klinik deneyim kazanmıştır.
Türk Psikologlar Derneği ve Kognif ve Davranış Terapileri Derneği üyesidir. Nevin Dölek’ten Okullarda Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Ceu Salvadore’dan; Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi, KDTD Derneği’nden Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları eğitimleri ve Mita Psikoloji’den Psikoterapide Metafor Kullanımı eğitimleri almıştır.

Randevu Alın!
Randevu talepleriniz için arayabilir, mail atabilir ya da formu doldurabilirsiniz.
SayoTerapi